شناسنامه کتاب

عنوان اصلی کتاب: As a Man Thinketh

عنوان کتاب به فارسی: اون طور که آدم فکر می کنه

نویسنده: جیمز آلن

سال پخش: ۲۰۰۶

 

درباره کتاب

اولین نسخه کتاب اون طور که آدم فکر می کنه در سال ۱۹۰۳ منتشر شد. این کتاب یک مقاله ادبیه. مقاله ای در مورد قدرت تفکر، به ویژه قدرت تفکر در مورد مسائل خوشحال کننده و قشنگ. آلن سعی کرده متن کتاب رو هرچه ساده تر بنویسه. بخاطر این خواننده خیلی راحت می تونه درسای اونو فهمیده باشه. پس عمل کردن به این درسا و پیشنهادها هم خیلی سخت نیس. آلن به شما یاد می ده کلید همه چیز، چه خوب چه بد تو ذهن شماس. هرچه وارد زندگی تون می شه تحت کنترل افکار شماس. اگه صبورانه و هوشمندانه طبق این افکار عمل کنین می تونین زندگی خود رو از نو بسازین و شرایط اونو تغییر بدین. آلن می گه:

  • این کتاب به شما کمک می کنه به خودتون کمک کنین؛
  • این کتاب راهنمایی واسه افراد متفکره؛
  • این کتاب در مورد قدرت و استفاده ی درست از افکاره.

این کتاب واسه شماس؟

کتاب اون طور که آدم فکر می کنه واسه کسانیه که به دنبال دانایی واقعی هستن. کسائی که می خوان زندگی خود رو از نو رقم بزنن. در این کتاب نویسنده مصرانه می گه: اولین مسئولیت شما اینه که از آگاهی خود به درستی استفاده کنین. آلن در این کتاب از اضطراب سخن می گه. اضطرابی که وقتی قدرت آگاهی خود رو درک می کنین دامن گیر شما می شه. اون می گه وقتی می ببینن افکار شما چقدر اهمیت دارن نگران همه افکار منفی خود میشید. ممکنه نگران شید که نتونین ذهن خود رو کنترل کنین.

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   کالری لازم بدن واسه افزایش، کاهش و ثابت نگه داشتن وزن

آلن در این کتاب به شما می گه این طبیعت انسانه. شما تنها کسی نیستین که این ترس رو دارین. واسه اینکه کنترل خواستها و افکار خود رو به دست بیارین باید همیشه درگیر اونا باشین. باید از ذهن خود آشنایی ولی خود رو زیادی سرزنش نکنین. باید بتونین افکار منفی رو به گذشته بسپارید و فقط به زمان حال فکر کنین. آلن می گه باید روی چیزی که می خواید تمرکز کنین. اگه نمی دونین چه می خواید روی افکاری تمرکز کنین که به شما میگن چه می خواید. این تنها راه موفقیته.

کتاب اون طور که آدم فکر می کنه حجم زیادی نداره و شاید در کمتر از یک ساعت می تونین اونو تموم کنین. ولی همه کسائی که اونو خونده ان اصرار دارن یک بار خوندن اون کافی نیس. هر بار که این اثر مهم رو می خونین متوجه نکات جدیدی میشید. هر بار تأثیری که کتاب روی شما می ذاره متفاوته.

در حاشیه

جیمز آلن کتابای زیادی در همین رابطه نوشته. «ذهن شما غالبه»، «اون طور که یک زن فکر می کنه»، «هشت ستون موفقیت»، «از فقر تا قدرت» بهترین نمونه های نثر آلن هستن.

جیمز آلن رو به عنوان یکی از پایه گذاران کتابای پیشرفت فردی می شناسن. اون در سال ۱۸۶۴ در انگلستان به دنیا اومد. بعد از مرگ پدرش، اون به مجبور مدرسه رو ترک کرد و وارد بازار کار شد. در سال ۱۸۹۸ آخرش کاری رو پیدا کرد که با روحیات اون موافقت بیشتری داشت: نویسندگی در روزنامه «هرالد عصر طلایی». در همین چند سال بود که اون اولین کتاب خود رو به نام «از فقر تا قدرت» منتشر کرد. بعد از اون آلن تا زمان مرگش در سال ۱۹۱۲ سالی یک کتاب نوشت.دسته‌ها: آموزشی